Par mani

Esmu mamma, kam ir bērns ar celiakiju.

Blogā ievietoju tikai receptes, kas ir izgājušas pārbaudi un visa ģimene esam atzinuši tās par garšīgām un pietiekami viegli pagatavojamām. Ja man šķiet, ka šo kūku esmu izcepusi vienu reizi un ir laba, bet vairāk tādu negribēsies cept, tad šādas receptes blogā nerakstu. Līdz ar to šeit nav gaidāms miljons dažādu recepšu, toties tās, kas ir, tām vajadzētu būt noderīgām. Ja kaut kas nesanāk, rakstiet komentārus! Es par to priecāšos. Protams, priecāšos uzzināt arī to, ka sanāk.

Parasti receptes izmēģinu vairākkārt un precīzi ievēroju gramus un mililitrus. Tas no manis prasīja zināmu piespiešanos, jo pirms tam gatavoju sastāvdaļas pievienojot ar “Oi!” un “UPS” metodēm, t.i. uz aci. Ja sāksiet gatavot bezglutēna izstrādājumus, silti iesaku iegādāties svarus un mērāmo kausiņu. :)

Un ieskatieties sadaļā par miltiem.

Blogā neatradīsiet padomus, kā izveidot kūku, kas izskatās kā bizbizmārīte, mašīnīte vai barbija. Man garšīgas lietas saistās ar smaržu, garšu, struktūru un izskatu, kas atklāj no kā kūka vai sacepums gatavots. Vizuālā noformēšana nav iekļuvusi manā prioritāšu sarakstā.

Esmu sapratusi, ka bezglutēna diētas uzsākšana ir sāpīgs un grūts process, galvenokārt tāpēc, ka diezgan viegli ir atrodama labi strukturēta un saprotama informācija par to, kur visur var būt glutēns, slēptais glutēns utt. Saraksti ar produktu grupām, kuras pērkot JĀUZMANĀS. Bet kā tieši uzmanīties un kuros konkrētos produktos ir glutēns, kuros nav, lūk šāda informācija ir sadrumstalota, pilna pretrunīgiem viedokļiem un padomiem. Es to nekādi nevaru atrisināt, jo arī man diemžēl nav glutēna noteikšanas laboratorijas.

Tomēr es varu izdarīt to, kas man pa spēkam – pievienot vēl vienu drumstalu visā šajā drumstalu kaudzē – apkopot vienu viet gan personīgo pieredzi, gan to, kas dzirdēts, lasīts, meklēts pa forumiem un meilu listēm, ražotāju mājaslapām utt. Nu protams, viss ir mainīgs un nestabils un kaut kas līdzīgs jau ir atrodams gan forumā cālis, gan draugos, gan facebook, twiterī, gan celiakijas organizāciju mājaslapās. Nu tātad – vēl viena drumstala ir nākusi klāt. Produktu, kuros nevajadzētu būt glutēnam saraksts ar bildēm,  atrodams sadaļā Produkti bez glutēna. Ja atrodat kaut ko labu un bez glutēna, neturat sveci zem pūra, ziņojiet šeit vai kādos citos kanālos, t.i. sociālos tīklos. Man un citiem, kam par to būs liels prieks.

Man var rakstīt uz gundega_g@yahoo.com vai uzmeklēt http://www.calis.lv forumā sadaļā Ārstniecisks uzturs/ Celiakija.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s