Noderīgi par celiakiju

Noderīga literatūra

Celiac Disease for Dummies

Diezgan sakarīga un ieteicama grāmata “Celiac Disease for Dummies” Ian Blumer, Sheila Crowe. Ja kādam ir interese lasīt, varat man rakstīt – “aizdošu” pa e-pastu. Skatīt sadaļu Kontakti. Grāmatā sīki aprakstīti iespējamie simptomi, diagnozes noteikšana, iespējamās problēmas cenšoties ievērot diētu utt. Plaša sadaļa veltīta citām gastroenteroloģiskām un autoimūnām slimībām, kuru simptomi līdzīgi celiakijai vai arī tās ir biežāk sastopamas celiakiešu vidū. Te nu katrs var sev vēl 10 diagnozes uzstādīt, kā jau zināms gandrīz visas, kuru apraksts tiek izlasīts, izņemot ūdeni ceļgalā.

Buklets, ko iedot palasīt radiniekiem

Aptiekās, kur tirgo Shar produktus var dabūt mazu bukletiņu ar vieglā valodā uzrakstītu svarīgāko informāciju. Piemēram A aptiekā uz Ģertrūdes ielas.

Buklets bērnudārzu, skolu virtuves darbiniekiem, audzinātājām, skolotājiem

http://www.dzivebezglutena.lv/f/uploads/Dzive-bez-glutena-A5.pdf

Par diagnozes celiakija diagnostiku

http://www.nms-laboratorija.lv/laboratorijas-testu-interpretacijas-rokasgramata-arstiem/celiakija-un-tas-diagnostika/

Un sīkāk par DNS testa rezultātu interpretāciju:

http://www.genera.lv/dns-testi/celiakija/

Lekcija par pārtikas alerģiju pediatriem

Organizācijas un atbalsta grupas Latvijā

Celiakijas atbalsta biedrība

http://www.celiakija.org.lv

Regulāri organizē pasākumus, kuros piedalās uztura speciālisti, farmaceiti, tiek izmēģinātas receptes, svinēti svētki un ikviens, kas ierodas var dalīties pieredzē. Pasākumi parasti notiek Ķekavā, neesmu tajos bijusi, bet izklausās ok. Biedrībai ir sava googles meilu grupa, kur ikviens var pieteikties, lasīt saraksti vai uzdot jautājumus, atbildēt un diskutēt. Atmosfēra grupā diezgan “interesanta” – bieži aktīvākie atbildētāji ir tādi ar mazliet paranoisku attieksmi pret dzīvi. Sāk šķist, ka glutēns put gandrīz vai no skaidrām debesīm un vislabāk būtu no mājas izejot uzvilkt skafandru. Protams, diskusijās ir arī vērtīga informācija. Biedra nauda ir 5 Ls gadā, bet tas dod iespēju saņemt atlaides kopīgiem pasūtījumiem – no Shar un šis tas no aptiekām. Googles grupā var piedalīties arī neiestājoties biedrībā.

Dzīve bez glutēna

http://www.dzivebezglutena.lv

Latvijas celiakijas pacientu biedrība “Dzīve bez glutēna” ir Starptautiskās celiakijas biedrību asociācijas (AOECS) biedrs. Biedrību “Dzīve bez glutēna” 2011. gada sākumā nodibināja trīs ģimenes, kurās ir mazi bērni ar diagnozi celiakija. Biedrība risina sarunas ar likumdevējiem par atbalstu celiakijas pacientiem, oraganizē pasākumus un diētas skolu. Biedra nauda ir 5 Ls gadā. Neesmu izmēģinājusi praktisku dalību šajā biedrībā.

Cālis.lv – diskusiju sadaļa un grupa Celiakija

http://www.calis.lv/forums/tema/18151537-celiakija/

Šeit var gan uzdot jautājumus diskusiju sadaļā, grupai Celiakija ir sava neliela recepšu krātuve. Atmosfēra samērā draudzīga, vienīgi varbūt aktīvāko čalas liedz pievienoties un iejusties jauniņajiem.

Draugiem.lv

Vairākas diskusiju grupas, kurās gan tēmas, gan atbildes lielākoties tiek trīskāršotas, tajās ir arīdzan diezgan liels “bardaks” mēdz parādīties spams, tomēr reizēm notiek arī viedokļu apmaiņa. Grupu  nosaukumi:

Celiakija…

Celiakija, bezglutēna pārtika

Bērni ar diagnozi*CELIAKIJA*

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s