Par bezglutēna maizes izvēli un uzglabāšanu

Mūsu ģimenes bezglutēna maizes TOPs

1. Protams, pašceptā tumšā maize. Tiešām mīksta, mitra, nedrūp un galvenais garša ar pietiekamu skābumiņu, rūgtuma noti un klāt vēl ķimenes, kas var būt labāks par šo?!  Kā arī vienīgā maize, ko aizvākotā kastītē var paņemt līdzi uz vairākām dienām un būs lietojama, pamazām, protams, miklums zūd, bet ne tā kā veikalā nopērkamajām.

rpupjmaize bez glutēna

2. Maize Fria ar sēkliņām, pārdodas šķēlītēs, saldēta.  Kaut kas līdzīgs kā sēklu maize “Vizbulīte” no Hanzas maiznīcas. Var nopirkt Prizmā – pie saldētajiem produktiem. Tai sastāvā ir kviešu ciete, bet tā ir speciālā bezglutēna jeb attīrītā.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

3. Schnitzer maize un bluciņas, kas ir ar atzīmi lietot uzsildītu (uz iepakojuma sarkans stūrītis ar minūtēm). “Bio Rustico”, “Ar saulespuķu sēkliņām”  “Bio Godweckle” (apaļas maizītes)

Mēs sildām mikroviļņos, jo cepeškrāsni darbināt 10min slinkums. Kad uzsilda maizīte ir mīksta, elastīga un garšīga. Var nopirkt Rimi, http://www.pirkumins.lv    http://www.mst.lv

schitzer_goldweckle schitzer_vitalbroetchen  schnitzer_Sonnenblumenkern

4. Schar saldenās balmaizītes “Bon Matin”. Maigas, mīkstas, pūkainas un diezgan saldas. Sastāvā cukurs pirmajā vietā, ja to nelasa, tad pavisam labi. Ļoti labi (ilgi) uzglabājas ēdamā stāvoklī arī, ja paciņa atvērta (galu gan aizknaģēju ciet). Šī ir maizīte, ko var iedot līdzi kārbiņā uz bērnudārzu vai skolu – nepaliek cieta un sausa. Var nopirkt http://www.pirkumins.lv

5. Baltā (rīsu) baltmaize un kukurūzas  baltmaize no konditorejas “Tīra maize”.  Pirmais iespaids smaga un blīva, bet kamēr ļoti svaiga – garša laba. Un kad pastāvējusi ideāla siermaizītēm. Mēs pirkām vēl karstu un vedām maisiņā, pēc tam mājā likām dvielītī atskrieties un tad kā ierasts ledusskapī. Garšīgi. Pirms tam pirkām tādu, kas veikalā pastāvējusi – nu ja, kā jau parasti pastāvēšana “svaigā gaisā”par labu bezglutēna maizei nenāk vis…

http://www.facebook.com/tiramaize

6. Schar Pain Campaqnard (saldskābmaize), šo es arī sildīju krāsniņā pirms lietošanas, jo citādi likās mazliet pastīva. Iespējams var ēst arī tāpat. Uzsildīta ir gana garšīga un mīksta.

ANTI-TOPs

Schnitzer iepakojumi ar sagrieztām šķēlītēm. Nenormāli blīva, smaga un sausa.

schnitzer_Landbrot

Schar “pelēkās” jeb graudu maizes – pārāk drupačojas un loti jūtamas tipiskās “skujas” kaklā – kaut kas mistisks, kņudina kaklu – to sapratīs tikai tie, kas  ēduši BG maizi.

Poļu Bezgluten maizes – vai nu švammīgas, vai par blīvu, sausu un vēl tās nesmukās baumas, ka dažiem pēc lietošanas esot slikti. Par tām baumām – skaidrības nav vai būtu vērts ticēt, tomēr ņemot vērā, ka nekāds gardums nav, nejūtos zaudējusi, ja nelietojam.

Absolūta izgāšanās bija mans pirmais pirkums Bauckhof maisījums bezrauga maizei. Šausmīgi blīva, smaga, pēc neilga laika jau arī sausa un kaklā sajūta, ka akoti būtu saķērušies. Var ēst tikai ar biezu kārtu dzintarsiera vai tamlīdzīga krēmveidīga mitrinātāja.

Par maizes uzglabāšanu

Schnitzer sildāmās maizes un Schar Bon Matin pēc atvēršanas var glabāt istabā vai ledussapī, vēlams iepakojumu pēc iespējas ciešāk aizvērt vai pārlikt aizvākojamā kastītē. Mans sapnis ir vakuuma kastīte, tipa ātrais marinētājs.

Faktiski visas pārējās maizes atstāju lietošanai pavisam nelielu daudzumu – dienai, divām. Šo devu ielieku aizvākojamā plastmasas kastītē un lieku ledusskapī. Pārejo sagriežu šķēlītēs un pa starpai salieku cepamā papīra gabaliņus, lai nesasalst kopā un lieku saldētavā. Kad nepieciešams ņemu ārā – vai nu atkūst lēnām vai sildu mikroviļņu krāsnī. Vispār parasti uzsildu pirms lietošanas – mikrenē vai tosterī. Nezin-sazin-kāpēc, tā ir daudz garšīgāk.

Lai arī ciemos esot varētu savu maizīti uzsildīt, noderēs toastabags tosterim un/vai grillerbags – grilveidīgajiem sildaparātiem. Var nopirkt amazon varbūt ebay u.c ineta ārēs.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s