Mafini (mazie keksiņi)

Ļoti viegli, maigi, klasiski mafini. Vislabākie nākamajā dienā. Recepte ir atvasinājums no padomju receptes lielajam keksam ar biezpiena sieriņiem – tiem, kas bija izmirkušos pergamenta papīrīšos ar un bez rozīnēm. Biezpiens jeb šajā gadījumā Philadelphia siers dod treknumu un mitrumu, bet ne biezpienu, ne sieru kā tādu gatavajā produktā nemanīsiet.

mafini bez glutēna

Sastāvdaļas:

120g sviests, istabas temperatūrā

1 glāze jeb 180g cukurs

2 olas

140g Philadelphia siers

1 glāze Doves farm Plain white milti

1/2tk soda  + 1 tk etiķis

Pagatavošana:

1. Saputo olas ar cukuru un sviestu.

2. Pievieno sieru, sodu ar etiķi un vēl mazliet turpina putot.

3. Pievieno miltus un labi sakuļ.

4. Iepilda mazajās mafinu formiņās. No šī mīklas daudzuma iznāk 12 keksiņi. Formā liek ar karoti kā sanāk, nekas nav jānogludina.

mafini bez glutēna

5. Cep 180C apmēram 20min. Gatavību pārbauda ar sērkociņu – ja iedurot un izvelkot ir sauss, tad gatavi. Attēlā redzami mafini pēc 15 minūšu cepšanas, uzcēlušies, bet vēl balti.

bezlgutēna mafini

Piezīmes:

1. Kekss un mafins abi divi draugi ir tāda diezgan pasmaga būšana un lai arī gardi bez gala tikko cepti, tomēr maziem bērniem ar vārīgiem kuņģīšiem es neieteiktu aizrauties ar svaigi ceptu šo gardumu apēšanas lielos daudzumos. Manai meitai reiz svaigi tas beidzās ar kuņģa “streiku”- ļoti nepatīkama sajūta liekas, ka sirds stājas. Tāpēc šī ir laba recepte, jo pirmkārt sanāk viegli un gaisīgi mafini, otrkārt, tie  nākamajā dienā no savām labajām garšas īpašībām neko nav zaudējuši.

2. Philadelphia siera vietā var likt svaigo sieru Kārums, biezpiena sieriņus kārums, kam noņemta šokolāde, tos pašus vecā stila biezpiena sieriņus. Ja siera masa saldāka, cukuru var likt mazliet mazāk.

3. Ja šos mafinus cepsiet priekš bērnu ballītes, ieteicams cept maza izmēra – katrā pa nelielai karotei mīklas. Jo bērniem garšo, bet ir tik daudz darīšanu un padzerties nav laika – tāpēc liela izmēra keksiņi bieži mētājas daļēji apēsti, jo rotaļas sauc.

4. Šos keksiņus var sacept vairāk un likt saldētavā slinkajām dienām. Atkausējot tie neko nebūs zaudējuši.

5. Zinu, zinu mafini un keksiņi itā nemaz neesot viens un tas pats. :)

3 atbildes “Mafini (mazie keksiņi)

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s