Medus piparkūkas (bez glutēna)

Piparkūkas ar cukura dedzināšanas atrakciju, tomēr bez ūdens liešanas karstā cukurā. Tātad par vienu pakāpienu vieglāks uzdevums. Nav nemaz tik traki! Maigi trauslas, mazliet uzpūšas un garšā var sajust medu.

piparkūkas bez glutēna

Sastāvdaļas:

250 g cukura

150 g sviesta

500 g Schar Mix B milti

2 olas

200 g medus

1,4 t.k. soda

4 t.k. piparkūku garšvielu

Pagatavošana:

1.Sagatavo – nosver visas sastāvdaļas un noliek pa grābienam. Garšvielas iemaisa miltos.

2013-11-27 23.36.47

2. Katliņā uz vidējas liesmas maisa cukuru līdz cukurs izkūst un kļūst arvien brūnāks.

2013-11-27 23.42.00 2013-11-27 23.44.18

3. Kad cukura karamele ir gana brūna, tai pievieno sviestu un pēc tam arī medu.

4. Vedošajā masā iemaisa pusi no miltiem un turpina karsēt un maisīt apmēram 2 minūtes. Pēc tam katlu noņem no uguns un ļauj masai atskrieties 10 minūtes.

2013-11-27 23.48.452013-11-27 23.49.29

5. Kad masa mazliet atdzisusi pievieno olas, atlikušos miltus un sodu. Es šo procesu veicu ar mikseri. Lūk šādi. Mīkla var šķist par šķidru, tomēr miltus vairāk likt nevajag. Mīklu, kad atdzisusi, ar visu katliņu liek ledusskapī uz nakti. Nākamā rītā mīkla būs sabiezējusi un to varēs “izplēst” no katla. Pirms cepšanas ļoti ieteicams to sarullēt vēlamajās porcijās un ietītu pārtikas plēvē uzglabāt ledusskapī vēl vismaz 3 dienas.

6. Pēc dažām dienām vai nedēļām var ķerties pie mīklas rullēšanas. Mīkla rullējas diezgan viegli. Man pašai vienmēr šķitis, ka piparkūkas nevar būt pat plānu. Tā arī izrullējām. Mīkla uzteicami turējās kopā un mums izdevās izgatavot pat diezgan sarežģītas formas A.Lindgrēnas grāmatu tēlus.

piparkūkas bez glutēnapiparkūkas bez glutēna

7. Cep 160-180 grādu karstumā – “neatejot no kases”, kamēr ir gatavs. Tas notiek diezgan ātri.

Šīs piparkūkas mazliet uzpūšas un īsti neatbilst maniem super-ekstra plānuma kritērijiem. Bet pēc garšas, struktūras un kraukšķīguma tās ir visnotaļ tuvu ideālām. Pēc pagājušā gada receptes sanāca plānākas. Bet pagājušā gada mīkla bija grūtāk noceļama no darba virsmas, šī jaunā ir izturīgāka.

piparkūkas bez glutēna

3 atbildes “Medus piparkūkas (bez glutēna)

  1. Skatos, ka Tev piparkūkas smukas gludas. Man nekad nevienas bezglutēna piparkūkas nav sanākušas bez kūkumiem, neatkarīgi no izmantotās pamatreceptes un produktiem (tauki/sviests, lieku vai nelieku sodu utt.). Hmmm….

    • Jā, šanāca gludas. Bija minimāla pacelšanās, bet nu tik minimāli, ka to var neskaitīt.
      Man arī ir savs Hmmm… Jokaini ir tas, ka šodien ir mīkstas kļuvušas. Marta teica, ka vēl garšīgāk. Man jau patiktu cietākas un kraukšķigākas. Un pagājušogad bija tas pats. Nekāds tropu klimats mums nav, normāls mitruma līmenis. Un parastās piparkūkas cik atceros tā nedarīja. Nez, vai būtu jātur noslēgtā traukā?

      • Man pirmā porcija (kur mazāk milti) tā paša vakara laikā kļuva mazliet mīkstākas. Pēdējās divas kraukšķ joprojām. Man ir gadījies, ka mīksti paliek cepumi, kas nav pavisampavisampavisam līdz galam izcepti. Tā ir bijis ar vafelēm, ka ātri paliek mīkstas, bet izkaltējot kārtīgi cepeškrāsnī vairs konsistenci nemaina neatkarīgi no apstākļiem.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s