Gumijkončas / želejkončas bez glutēna

Biona želejkončas

Eko bio un tā tālāk, ļoti garšīgas un nopērkamas Biotēkā.

biona biona2 biona3

Fini želejkončas

Ražotājam Fini ir želejkončas un citi saldumi, kam uz iepakojuma norādīts bez glutēna. Arī mājaslapā var atlasīt produkciju bez glutēna, bez piena.

http://www.fini.es/en/products

fini

Haribo

Coeliac Uk ir datubāze, kurā uzskaitīti drošie produkti, kuros nav glutēns. Cik es saprotu Lielbritānijas celiakijas biedrība kontaktējas ar lielākajiem ražotājiem un ja tie sniedz atbilstošu informāciju – tā tiek ievietota šajā datubāzē. No Haribo tur diezgan daudzi produkti minēti kā droši – klasiskie gumijlacīši, daržādas vardes, krokodīlīši un ķirši. Es to paturu prātā un ja kāds manu bērnu cienā ar šiem gardumiem ļauju našķoties. Mājās gan pārsvarā pērkam speciālās želejkončas no ekoveikaliem.

haribo_bear

N.B. Tādi Haribo produkti kā “avenītes” un “zemenes” t.i. končiņas, kas izskatās kā ar maziem graudiņiem aplipinātās, – tās nebija drošo sarakstā. Tātad nedrīkt. Saucas Haribo Primavera (zemenītes) un Haribo berries (kazenes un avenes).

Coeliac Uk ir datubāze Food and drink database ir reģistrētiem lietotājiem/biedriem. Es kādu laiku Coeliac UK biju biedrs, kad par tādu vēl varēja kļūt reģistrējoties bez maksas. Tagad biedra naudu neesmu maksājusi, biedrs neesmu, bet reģistrācija mājaslapā darbojas un datubāzi varu lietot. Domāju, ka jebkurš var reģistrēties un lietot.

Laimas sulu konfektes

Uz šīm rakstīts, ka var saturēt riekstu daļiņas, bet glutēns  nav minēts. Tad nu atbilstoši jaunajai direktīvai par alergēnu uzskaitījumu, tam vajadzētu nozīmēt, ka glutēna tur nav. Laimas pārstāvis gan atbildēja, ka analīzes uz glutēnu taisītas tikai kakao pulverim un tas tad esot pavisam droši bez glutēna.

laima_zelejkon

 

Kalev

Kalev produkti, kas nesatur glutēnu – Draakon košļājamās konfektes, marmelādes konfektes, īrisi un šokolādes medaļa.

kalev

 

Okovital želejkončas

Nopērkamas Prizmā, Weledā, Ekoproduktos, pirkumiņā un redzētās ‘vel šādās tādās ekobodītēs. Garšīgas, labs sastāvs. Cena ar, protams, “laba”.

2014-02-17 20.45.17

 

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s